Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

BLOG

ubezpieczenie chroniące samochód rodzinę i dom

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej chroni nas na wypadek szkód, które nieumyślnie wyrządzimy osobom trzecim. Możemy je nabyć jako dodatek do podstawowej polisy mieszkaniowej, bez konieczności zakupu rozszerzonego ubezpieczenia nieruchomości, jako dodatek do polisy zdrowotnej, ale można wykupić ją również osobno.

podróż

Każdy z nas od czasu do czasu wybiera się w podróż. Mowa tutaj zarówno o wyjazdach służbowych, jak i prywatnych, na przykład na wakacje. Niezależnie od tego, jaki jest cel przejazdu, warto wówczas zadbać o swoje bezpieczeństwo. Mowa tutaj przede wszystkim o tym, że dobrze wziąć pod uwagę ewentualność wystąpienia zdarzeń losowych, na przykład wypadku i wykupić ubezpieczenie. Jaki może być jego zakres i dlaczego warto się na nie zdecydować niezależnie od długości czy częstotliwości podróży?

kantor

Trudno wyobrazić sobie zagraniczny wyjazd bez uprzedniej wizyty w kantorze w celu wymiany gotówki na walutę, która obowiązuje w danym kraju. Z podobną sytuacją mamy do czynienia w przypadku powrotu z pracy zarobkowej z zagranicy. Wówczas jedną z pierwszych czynności jest wymiana euro, dolarów czy innej waluty na złotówki. Jednak odwiedzając takie miejsce, trzeba pamiętać nie tylko o tym, żeby wybrany kantor oferował jak najlepszy kurs, ale również o kwestiach bezpieczeństwa. O czym dokładnie mowa?

kurs walut

Planowanemu wyjazdowi za granicę często towarzyszy wizyta w kantorze wymiany walut. Pieniądze w odpowiedniej walucie są potrzebne zarówno podczas zagranicznych wakacji, jak i pracy zarobkowej.  Czasami jednak zdarza się tak, że niektóre osoby potrzebują wymienić większą ilość gotówki. Dzieje się tak na przykład po powrocie z pracy z Anglii czy z Niemiec. Wówczas szczególnie ważne jest, aby wybrać kantor, który oferuje korzystne kursy wymiany walut. Jak go znaleźć i co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?