Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 16 Towarzystw w 1 miejscu
  • Ubezpieczenie OC już od 200 złotych
  • Profesjonalna szybka obsługa! Gotowa oferta w 3 minuty

Co to jest i czego dotyczy:
Zabezpiecza przed finansowymi skutkami szkód, które powstały w wyniku niewykonania lub nienależytego wykonania umowy przewozu towarów w drogowym transporcie krajowym oraz międzynarodowym, tzn. szkody powstałe w momencie przyjęcia przesyłki towarowej, podczas przewozu oraz wydania jej dla odbiorcy.

Istnieją dwa rodzaje OC przewoźnika:
- OC przewoźnika drogowego w ruchu krajowym,
- OC przewoźnika drogowego w ruchu międzynarodowym.

Jeżeli Państwa przedsiębiorstwo dokonuje przewozu towarów zarówno w kraju jak i w ruchu międzynarodowym niezbędne jest wykupienie obu ubezpieczeń wymienionych wyżej.

Podstawowa odpowiedzialność Towarzystwa Ubezpieczeniowego wynikająca z ustawy o Prawie Przewozowym:
- ubezpieczenie zwróci odszkodowanie, jeśli np. z powodu złych warunków na drodze lub wypadku ładunek nie zostanie dostarczony na czas,
- pokryje koszty przechowania ładunku np. na czas naprawy uszkodzonych pojazdów,
- zwróci niezbędne koszty w celu zapobieżeniu szkodzie lub zmniejszy jej rozmiary np. przeładunku, podstawienia dodatkowego pojazdu do dalszego transportu.

Ubezpiecz się z nami już dziś i przestań obawiać się jutra.

Skorzystaj z szerokiego wachlarza produktów ubezpieczeniowych, stworzonego z ofert ponad 16 czołowych firm występujących na rynku.