Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 16 Towarzystw w 1 miejscu
  • Ubezpieczenie OC już od 200 złotych
  • Profesjonalna szybka obsługa! Gotowa oferta w 3 minuty

Co to jest i czego dotyczy:
Ubezpieczenie AC jest dobrowolne i można je wykupić w dowolnym momencie użytkowania pojazdu. 
Przedmiotem ubezpieczenia jest pojazd wraz z wyposażeniem. Nasz pojazd chroniony jest od: częściowego i całkowitego zniszczenia powstałego w wyniku kolizji, wypadku czy zdarzeń losowych ( np. pożaru, powodzi, zatopienia, opadów atmosferycznych), aktów wandalizmu, kradzieży pojazdu i jego wyposażenia. Ubezpieczenie AC podobnie jak każdy produkt dobrowolny opiera się na Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, dlatego przed podpisaniem umowy warto do nich zajrzeć i zapoznać się dokładnie z zakresem i wyłączeniami odpowiedzialności.

Zakres Ubezpieczenia:
Zakres ubezpieczenia autocasco regulowany jest indywidualnie przez każdego ubezpieczyciela, w ogólnych warunkach ubezpieczenia autocasco. Najczęściej zakres ubezpieczenia obejmuje szkody powstałe w wyniku następujących zdarzeń (wyliczenie przykładowe):
- nagłego działania siły mechanicznej w chwili zetknięcia pojazdu z innym pojazdem, osobami, zwierzętami lub przedmiotami pochodzącymi z zewnątrz pojazdu,
- działania osób trzecich, w tym również włamania,
- uszkodzeniu lub utracie pojazdu wskutek następujących zdarzeń losowych: powodzi, zatopienia, uderzenia pioruna, pożaru, wybuchu, opadu atmosferycznego, huraganu, osuwania lub zapadania się ziemi,
- nagłego działania czynnika termicznego lub chemicznego pochodzącego z zewnątrz pojazdu,
- uszkodzeniu wnętrza pojazdu przez osoby, których przewóz wymagany był potrzebą udzielenia pomocy medycznej,
- kradzieży pojazdu, jego części lub wyposażenia,
- uszkodzeniu pojazdu w następstwie jego zabrania w celu krótkotrwałego użycia, kradzieży pojazdu, jego części lub wyposażenia.

Do kogo jest skierowane:
Ubezpieczenie AC chciałby mieć zapewne każdy kierowca, chroni ono nasz samochód w wypadku kradzieży, zderzenia ze zwierzęciem, osobami trzecimi czy działaniem rozmaitych zjawisk pogodowych. Istnieją grupy właścicieli, którzy powinni poważnie zastanowić się nad wykupieniem polisy AC. Należą do nich posiadacze samochodów nowych, luksusowych, kupowanych na kredyt oraz tzw. pechowi kierowcy. W ich wypadku posiadanie tej polisy to przejaw zdrowego rozsądku i asekuracji na przyszłość. Znacznie lepiej jest opłacić co roku składkę ubezpieczeniową, niż stracić w jednej chwili kilkadziesiąt tysięcy złotych, spowodowanych zdarzeniem przed którego skutkami mogłaby nas uchronić odpowiedzialność Towarzystwa Ubezpieczeniowego wynikająca z polisy.

Od jakiej kwoty można je kupić:
Ubezpieczanie AC na samochód osobowy można kupić nawet od 400 zł. Wszystko zależy od marki pojazdu, rocznika produkcji, wartości rynkowej oraz oczywiście zniżek i wieku właściciela/użytkownika pojazdu.

Zakres terytorialny ubezpieczenia AC:
Ubezpieczenie obowiązuje na terenie RP oraz z rozszerzeniem poza granice Polski. Warto sprawdzić lub zapytać jednego z naszych doradców o wyłączeniach odpowiedzialności ubezpieczenia AC w poszczególnych krajach.

Ubezpiecz się z nami już dziś i przestań obawiać się jutra.

Skorzystaj z szerokiego wachlarza produktów ubezpieczeniowych, stworzonego z ofert ponad 16 czołowych firm występujących na rynku!